Bahçe Şömine Bakımı

Bahçe Şömine Bakımı

Bahçe şöminesinin bakımı yapıldığında şöminelerin ateşleri daha hızlı şekilde yanar ve net bir ateş görünümü sağlanmaktadır. Bu bakımları bazı şömineler için gerek olmasa da bacalı olan şöminelerin bacaları özellikle bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Bakımı yapılan şömineler daha fazla ısıtır ve maliyet tasarruf sağlanmış olur. Bahçe şöminesinin bakımı uzun süre yapılmadığı zaman bacalar tıkanabilir ve dumana ve kullanım ömürlerinin kısalmasına neden olabilir. Şömine kullanımı keyif verici olduğu için sık sık kullanılmaktadır. Bu nedenle bakımları da belirli aralıklarla yapılmalıdır. Bakımsız ve kirli olan şömineler güzel bir görsel olmaktan çıkarak kötü bir görüntü yaratmaktadır.

Bahçe Şömine Bakımı Malzemeleri

Bahçe şöminesinin bakımı faraş, muşamba, poşet, süpürge, fırça, elektrikli süpürge, eldiven gibi bu tür malzemelerle kolay şekilde yapılmaktadır. Şömine içerisinde kurum ve katran oluşturmaması için ara ara yapılmalıdır. Bizlerden alınan şömineler için bakım aralıkları ve nasıl yapılacağı hakkında en ayrıntılı şekilde müşterilerimize söylemekteyiz. Gerektiğinde bu bilgiler maillerine gönderilmektedir. Bahçe şömine bakımı yapıldığında daha iyi sonuç alınabilir. Bakım malzemeleri kimyasal olmamasına dikkat edilmesi gerekir.Bahçe şöminesinin bakımı kimyasal kullanımı şöminelere zarar verebilir.  Bakımı yaparken ilk önce içerisindeki küller alınır ve daha sonra baca temizliği yapılmalıdır. Baca temizliği için fırça kullanılmalıdır. Fırçayı temizlemek için sirke kullanılabilir. Fırça izi bırakmaması için tabandan yukarıya doğru yapılmalıdır.

Bahçe şöminesinin Bakımı için Öneriler

  • Bahçe şöminelerin bakımı yılda iki defa bakımı yapılmalıdır.
  • Şömine bacaların içine yaprak, kuş girmesini engellemek için baca örgüleri kullanılmalıdır.
  • Şöminelerde meşe, akçaağaç gibi ağaç odunları kullanılmalıdır.

Bahçe şöminesinin bakımı yapıldığında aradaki farkı daha rahat anlayabilirsiniz. İlk günkü alevli bir yanma sağlayacaktır. Bu bakımların çok maliyetli ve zor olmadığını öğrendikten sonra düzenli olarak yaptıracağınızdan emin olabilirsiniz. Diş yüzeyi çok kir tutmasa da kış aylarında açıkta kalan şöminelerde belirli temizlik istemektedir. Şömineler barbekü olarak da kullanılma özelliği olduğu için her barbeküden sonra mutlaka temizlenmelidir. Aksi halde mangalların lezzeti bozulur ve görüntü kirliliği yaratır. Buda şöminelerin o muhteşem görüntüleri kapatarak kötü bir yansımaya neden olur.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.