Bahçe Şömineleri ve Sobaları Balkonda Kullanılabilir mi?

Bahçe Şömineleri ve Sobaları Balkonda Kullanılabilir mi?

Dilimize Fransızcadan geçen şömine kelimesi, evleri ısıtmak ve yemek pişirmek için kullanılan alan anlamına gelmektedir. Günümüzde şömineler hem dekoratif hem de iç ve dış mekanlara sıcak bir hava katmak için kullanılmaktadır. Şömineler kullanıldığı ortamlarda, modern ve tarz bir tasarım yaratmaktadır. Son zamanlarda dış mekanlarda dekor amaçlı kullanılan şömineler ön plana çıkmaktadır.

Bahçeler, açık veya kapalı teras ve balkonlarda; yaz ve kış mevsiminde sıcaklık isteyenlerin tercihi, şöminelerden yana olmaktadır. Akıllarda soru işareti bırakan Bahçe Şömineleri ve Sobaları Balkonda Kullanılabilir mi sorusu da bu şekilde cevaplanabilir. Bu sayede serin akşamlarda kamp ateşini evinizde hissedebilirsiniz.

Bahçe Şömineleri ve Sobaları Balkonda Kullanım Şekilleri

Geniş bir alana sahipseniz, istediğiniz renk ve taştan, sabit bir şömine yaptırabilirsiniz. Bu şöminelerde havalandırma borularına ihtiyaç olmadan, kolayca inşa edilip kullanılabilir. Bahçe mobilyalarınızın baş tacı olacak şömineyi, merkeze konumlandırmak gerekmektedir. Bu şekilde hem estetik bir görüntü sağlanır hem de ortama eşit ısının yayılması amaçlanır. Daha küçük alanlarda, yuvarlak oturma grubu ile merkezi şömine tercih edilebilir. Taş ya da betondan yapılan bu açık hava şöminesi, mangal olarak da kullanılabilir.

Eski tip döküm sobalar ile güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu sayede düşük bütçeli sobalar ile ortamın havasını değiştirebilirsiniz. İstenirseniz evde olabilecek birkaç malzeme ile kendi açık hava şöminenizi yapabilirsiniz. Bunun için beton veya taştan yapılmış çanağın içini çakıl taşları ya da kum ile doldurabilirsiniz. Bahçe Şömineleri ve Sobaları Balkonda Kullanılabilir mi? Cevabımız evet; bahçe, teras ve balkonlarda kullanım kolaylığı sağlayan taşınabilir şömine ve sobalarda mevcut. Bu modeller küçük ve kapalı alanlar için idealdir. Taşınabilir şöminelerin, masa üstüne konan küçük boyutları da bulunmaktadır. Fakat bu modeller sadece açık alanlarda tercih edilmelidir.

Bahçe Şömineleri ve Sobaları Balkonda Kullanırken Dikkat Edilecekler

Şöminelerin farklı kullanım alanlarına göre çeşit ve modelleri bulunmaktadır. Soğukların gelmesiyle bahçe ve balkona çıkma mevsiminin bittiğini düşünenlerin aksine şömine ve sobalar ile içinizi ısıtacak çözümler yaratabilirsiniz.

Konumuz olan Bahçe Şömineleri ve Sobaları Balkonda Kullanılabilir mi sorusu hakkında bilgi verdik; fakat dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Alınacak şöminelerin evde yaşayan küçük çocuklara veya evcil hayvanlara zarar vermeyen, güvenilir modelleri seçilmelidir. Bu modeller genellikle kapaklıdır ve geçmeli kilit sistemine sahip olmaktadır. Herhangi kötü bir durum ile karşılaşmadan önce gerekli önlemleri baştan almak daha doğru olacaktır.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.