Bahçe Şöminesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe Şöminesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe şömineleri özellikle son dönemde bahçe mobilyaları modasına damgasını vuran bir parçadır. Bahçenize alacağınız bir bahçe şöminesi bahçenizi daha da güzelleştirecek harika bir detaydır. Çok güzel ve şık görünmesinin yanında serin akşamlarda bahçede otururken içinizi de ısıtacaktır. Ancak bahçe şöminesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilinçli olmalısınız. Çünkü şöminede yakacağınız ateş bazı durumlarda tehlikeli olabilir. Çıkaracağı duman eğer doğru şekilde seçim ve yerleştirme yapmazsanız çevrenizi rahatsız edebilir. Bunun dışında estetik olarak dikkat etmeniz gerekenler de vardır. Ne kadar güzel bir bahçe şöminesi modeli seçerseniz seçin diğer bahçe mobilyalarıyla uyumu yakalayamazsanız bahçenizin estetiği bozulabilir.

Doğru Bahçe Şöminesi Nasıl Seçilir?

Genel olarak bahçe şömineleri hazır şömineler ve isteğe göre yapılan şömineler olarak ikiye ayrılır. İsteğe göre yapılan şömineler kolay montajlı ve kendinizin yapabileceği ya da bu işi profesyonel olarak yapan birisine yaptırabileceğiniz şömineler olabilir. Bu noktada tercih hem size hem de şöminenin özelliklerine bağlıdır. Çünkü genellikle isteğe göre yapılan şömineler diğerlerine göre biraz daha büyük olmaktadır. Bahçenizde şöminenize ayırdığınız alan bu seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli bir kriterdir. Kısacası güvenlik, estetik ve yapılabilirlik konuları bahçe şöminesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Bahçenizin Durumuna Göre Doğru Şömine Özellikleri

Öncelikle hafif ve taşımak istediğiniz bir şömine istiyorsanız hazır bir model tercih etmelisiniz. Eğer bahçeniz yeterince büyükse size özel yapılacak bir şömine seçebilirsiniz ancak bu şömine hazır olanlara göre biraz daha büyük olacaktır. Bu tasarlayacağınız şöminenin tasarımı ve malzemesi bahçenizin diğer mobilyaları ve özellikleri ile uyumlu olmalıdır.

Bunun dışında şöminenin koyulacağı yer rüzgârın esme yönü açısından çok önemlidir. Yanlış yere koyulursa çıkacak olan duman hem sizi hem etrafınızdakileri rahatsız eder. Ayrıca genellikle şöminenin evden en az 4 metre uzağa konulması tavsiye edilir.

Bahçe şöminesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda belki de en önemli unsur güvenliktir. Özellikle evinizde küçük çocuğunuz ya da evcil hayvanınız var ise kapalı hazneli ve güvenli modelleri tercih etmelisiniz. Eğer kendinize özel olarak yaptıracaksanız imalatçıya bu konuda mutlaka beklentilerinizi dile getirmelisiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.