Bahçe Şöminesi Nasıl Yakılır

Bahçe Şöminesi Nasıl Yakılır

Bahçe şöminesi nasıl yakılır sorusu son dönemlerde en çok tercih edilen dekoratif ürünler arasında merak konusudur. Bu nedenle satın alınan şömineler en güvenli şekilde yakılarak kullanım keyfini yaşayabilirsiniz. Bizler satışı yapılmadan önce güvenlik ve sağlamlık kontrollerini yapılsa da kullanım hatasının önüne henüz geçilemedi. Bu nedenle bahçe şöminesi nasıl yakılır öğrenek kolay ve kısa sürede keyfini çıkartmak gerekir. Şöminelerin yanlış yakılması sonucu kazalara neden olabilir. Çok dikkat edilmesi ve şömine ateş maşası, şömine sperliği ve şömine küreği gibi şömine aksesuar takımları kullanılmalıdır. Şömine yakımı şöminelere göre değişmektedir. Şöminelerim kimi ateş tuğlasından yapılırken bazıları döküm hazneli, cam kapaklı ve haznenin içerisine ısı odalı olarak yapılmaktadır.

Bahçe Şöminesi Yakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe şöminesi nasıl yakılır sorunu öğrendikten sonra şömine yakarken nelere dikkat edilmesi gerektiği de öğrenilmesi gerekir. Gönderdiğimiz şöminelerin içerisindeki uyarıcı kitapçıkları mutlaka okunmalı ve uygulanmalıdır. Bütün bu tavsiyelere uygulandığında herhangi bir kaza yaşanmadan şöminelerin keyfini her mevsim yaşayabilirsiniz. Elektrikli olan şömineler daha pratik olsa da gerçek ateş sıcaklığını ve görselliği hissetmek isteyenler için önemli bilgilerdir.

  • Şömine yakarken başka kimyasal tutuşturucu kullanılmamalıdır.
  • Şömine odunu ve kömürü dışında başka maddeler kullanılmamalıdır.
  • Bacalı şöminelerin mutlaka bacaları açık olmalıdır.
  • Şömine yakılırken içerisi temiz olmalıdır.
  • Şömine yanlarında alev alıcı herhangi bir madde kullanılmamalıdır.
  • Şömine yanarken kapakları açık almamalıdır.

Bahçe Şöminesi Nasıl Yakılır

Genellikle açık alanlarda ve bahçelerde kullanılan bahçe şöminesi nasıl yakılırı sizlere şömine üretici ve satıcı site olarak en doğru anlatımı yapmaktayız.  Şömine yakabilmek için bir odun veya tahta parçası gerekmektedir. Bu odun parçası şömine ortasına konularak yanlarına çadır şeklinde tahta parçaları dikilmelidir. Bunun nedeni tahtaların daha hızlı yanmasını sağlamaktadır. Yanan odunları düzenlemek için mutlaka şömine maşası, küreği gibi malzemeler gerekmektedir. Bahçe şöminesi nasıl yakılır öğrenirken sadece meşe odunu ya da pres şömine konu ve şömine kömürü kullanılmalıdır. Çadır görünü sağladığınız odunlardan ilk koyulan odun yakılmalıdır. Bu odunlar tam olarak tutuştuktan sonra az miktarda odun tekrar eklene bilir. Şömine duvarı belirli bir ısıya geldikten sonra daha fazla ateş yakılmamalıdır.

Ürünlerimiz Kendi İthalatımızdır.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.