Bahçe Şöminesi Yapımı

Bahçe Şöminesi Yapımı

Bahçe şöminesi yapımında ilk olarak şöminenin ne olduğuna kısa bir özet geçelim. Şömine; mekanı ısıtmak, yemek pişirilebilmek vb. amaçları gerçekleştirmek ve ateş için bir bölümü olan mimari yapıdır. Bu işlem sırasında çıkan duman düz bir baca yardımıyla bulunduğumuz konumdan bizi ve çevremizdekileri etkilemeden kolay bir şekilde dışarı atılır. Genelde en çok zaman harcadığımız yerlerde bulunur ve bizi olumlu yönde etkiler. Tabi bunun dışında bir de dekoratif amaçlı kullanımı da söz konusudur. Şömine yapımına karar verdikten sonra kurulum yapılacak yerin ölçülerini detaylı ve özverili bir şekilde almalısınız. Bahçenizin ve ya salonunuzun büyüklüğü ya da küçüklüğü en önemli etmendir.

Şömine İzolasyonu Faydaları

Bahçe şöminesi yapımının yanı sıra bunu ekstra olarak şömine izolasyonunun da size pek çok faydası bulunmaktadır. Şömine izolasyonu bulundurduğumuz şöminemizin ömrünü uzatır ve daha kolay kullanım sağlamaktadır. Enerjinin kullanımı ve sağlığımızı riske atan bazı olayların yaşanmaması adına bize yardımcı olan bir yöntemdir. Şimdi size bu yalıtımın faydalarından bahsedelim;

  • Sizlere daha konforlu bir yaşam sağlar
  • Zararlı maddelerin çıkışlarını azaltır ve hem sizin sağlığınızı hemde çevrede olabilecek zararı azaltarak temiz çevre oluşturur
  • Konutunuzdaki yapılan yatırımların maliyetin en aza indirger
  • Enerji maliyetini %40 oranında azaltmaktadır
  • Enerji tasarrufunu büyük oranda sağlamaktadır
  • Evinizde oluşabilecek rutubet ve yoğuşmayı önler

Böylece hem sizi ve sevdiklerinizi hem de çevreye oluşabilecek zararları en aza indirmek konusunda başarılıdır ve tavsiye edilebilir bir yöntemdir.

Şömine Yakıtı

Bahçe şöminesi yapımında kullanılacak yakıtta önemlidir. Bunlardan birisi olan Etanol şömine bacanın bulunmadığı yerlerde tercih edilebilir. Bu şöminenin amacı görsel zevki uyandırmak ve aynı zamanda bulunduğu ortamı ısıtmak içindir. Bu şömine ismini kullandığı yakıt olan etanolden almaktadır. Etanol yanıcı madde olma özelliği taşır ve bunun yanı sıra dumansız, renksiz ve kokusuz olmasının bizlere kattığı birçok avantajı vardır. Bu özelliği göz önünde bulundurduğumuzda bu şömine çeşidini kapalı alanlarımızda kullanmak mümkündür. Bu yüzdendir ki şöminede yanmakta olan ateş kesinlikle koku yapmaz ve is-kir derdinizde olmaz. Firmamız yardımıyla bacası olmayan bir yerde bile otursanız şömine zevkini yaşamanız sınırlandırılamaz.


İthalatını yaptığımız Bahçe Şöminesi Modellerimizi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.