Ev Balkonu İçin Şömine Modelleri

Ev Balkonu İçin Şömine Modelleri

Balkonlar apartman ve binaların dışına konumlandırılmış üstü açık yerlerdir. Apartman dairelerinde yaşayan birçok kişi için çıkıp hava aldıkları ve keyifli vakit geçirebildikleri bir dış mekandır. Balkonlar farklı dekorasyon önerileri ve mobilyalarla daha kullanışlı ve çekici hale getirilebilir. Genellikle yaz aylarında daha çok kullanılan balkonlar, bu şekilde dört mevsim keyif alınan bir yere dönüştürülebilir. Ev balkonu için şömine modelleri de balkonlara farklı bir görünüm vermek için kullanılabilir. Kış aylarında yakılan şömine ile balkonun keyfi çıkarılabilir.

Şömine Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şöminenin modelini seçmeye başlamadan önce yapılması gereken şöminenin hangi mekâna ve bu mekânda nereye konulacağına karar vermektir. Buna göre bacanın yeri gibi önemli detaylar ayarlanabilir. Daha sonra şöminenin modeline karar vermek daha doğru olacaktır. Model seçiminde ise mekânda bulunan diğer eşyalarda dikkate alınmalıdır. Eşyalarla uyum sağlayan bir model tercih edilmelidir. Böylece mekânın dekorasyonu bozulmayacak ve şömine dekorasyona katkı sağlayacaktır.

Ev balkonu için şömine modelleri arasında tercih yaparken balkonun genişliği göz önünde bulundurulmalıdır. Genişliğe uygun bir şömine modeli balkonun daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca balkonun baca yeri olup olmaması, açık ve kapalı olması da önemlidir. Tüm bunlar seçilen modelin değişmesine sebep olmaktadır. Balkonunuzda baca yok ise taşınabilen bacasız şömine modelleri tercih edilebilir.

Çeşitlerine Göre Şömine Modelleri

Şöminelerin hangi yakıt türü ile çalıştığı önemlidir. Farklı yakıt türleri ile çalışan birçok model vardır. Odunlu, gazlı ve elektrikli şömine modelleri farklı ısıtma sistemine sahip modellerdendir. Şöminenin kurulacağı yere göre bunlardan biri tercih edilebilir. Eğer kapalı bir balkona sahipseniz elektrikli bir model seçmek daha uygun olacaktır.

Şömine modeli seçerken sisteminin açık mı kapalı mı olduğu da önemlidir. Kapalı sistemli şömineler, hava kirliliğini azaltmanın yanında odun tüketimini de azaltarak tasarruf etmenizi sağlar. Daha az bakım gerektirir. Açık sisteme göre daha avantajlıdır. Açık sistem şöminelerde, kıvılcım sıçramasını engellemek için şöminenin önüne cam veya paravan koyulması tavsiye edilir. Ev balkonu için şömine modelleri seçerken şöminenin sisteminin nasıl olacağına karar verilmelidir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.