Uygun Bahçe Şömine Fiyatları Ne Kadar?

Uygun Bahçe Şömine Fiyatları Ne Kadar?

Şömineler hem iç hem de dış mekân da tercih edilirler. İç mekânda ısınma ihtiyacını karşılarken dış mekânda pek çok amaç için kullanabilinir. Bahçe şömineleri ise aksesuar olarak da ayrıca barbekü, mangal ve bazı yemekleri pişirme aracı olarak da kullanılması mümkündür. Peki, uygun bahçe şömine fiyatları ne kadar? Taşınabilir ve taşınamaz bahçe şömineleri olarak ikiye ayırabileceğimiz şömineler, türüne, yapılan malzemesine, imalatına gibi etkenlerle değişmektedir. Taşınabilir şömineler pratiktirler. Dökme demirli şömineler uzun ömürlü olmaktadır. Paslanmaz çelik şömineler genellikle barbeküler için tercih edilmektedir. Bakır, magnezyum, taş gibi malzemelerden de şömineler üretilmektedir.

Uygun Fiyatta Şömine Çeşitleri

Bahçe şöminesi fiyatları 300 liradan başlamaktadır. Basit, orta büyüklükte ki bir ateş kazanı 300 liradan satılır. Pişirme ızgarasını ekstradan almak gerekebilir. Bu tür kazanlar daha çok dağ evlerinde veya bahçede bir yüksekliğin üzerinde dekoratif ve ısınma amaçlı kullanmak içindir. Daha çok kullanışlı uygun bahçe şömine fiyatları ne kadar diye sorulduğu zaman, kendinden ayakları olan, dökümden yapılmış, orta büyüklükteki şömineler olabilir. Genelde bu tarz şömineler 500 liradan başlamaktadır. Taşınabilir şömineler genelde daha uygun fiyatlı olmaktadır. Hem uygun fiyatlarından hem de taşınabilir, pratik oluşlarından çok tercih edilirler. Taşınabilir barbekü bahçe şömineleri ise 800 liradan başlayıp, özelliklerine ve büyüklüğüne göre fiyatı artmaktadır. Restoran tipi şömineler daha maliyetlidir.

Şömine Yapım Maliyeti

Dağ evleri, yazlık, hobi bahçesi veya ikamet edilen evin bahçesine bahçe şöminesi almak yerine yapılabilinir ayrıca fırınıyla birlikte. Eski köy evlerinde bulunan tandır sistemine benzeterek hem fırınını hem de mangal yapılabilecek el emeği bahçe şöminesi yapmak mümkün. El yapımı uygun bahçe şömine fiyatları ne kadar diye sorulduğunda, hazır, aynı tarz şöminelere göre daha uygun fiyatta olmaktadır. Bu şömineler sabit şöminelerdir. Düz bir zemine iyi ayarlanmış bir yere yapılmalıdır. Yaklaşık maliyeti 400 liradır. Bu maliyet malzemelere, büyüklüğe ve temele göre artıp azalabilir. Aynı tarz hazır şömineler 2000 lira üzerinde maliyeti vardır. Karşılaştırıldığında büyük bir maliyet farkı görülmektedir. Tabi ki el yapımı şömineler için kullanılacak malzemeyi iyi belirlemek, yapımı bilmek fayda sağlar.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.